FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS Feed

    Docierają do nas Państwa zapytania dotyczące wprowadzenia ewentualnego abonamentu.  Abonament miałby dotyczyć płatności związanych z promowaniem ofert w serwisie Ogłoszenia portalu Masarnia.pl. Postanowiliśmy więc uruchomić dodatkową funkcję związaną z tymi opłatami.

Chodzi o punkty oraz tzw. "Pakiety punktów", które, jak sądzimy, będą rozwiązaniem bardziej elastycznym niż jakakolwiek opłata abonamentowa. Poza tym wszelkie "abonamenty" kojarzą się z opłatami mającymi charakter cykliczny (np. miesięczny), więc trudno je uznać za coś atrakcyjnego.


Za co pobierane są opłaty w serwisie ogłoszeniowym?

    Zanim dokładnie przedstawimy zasadę działania "Pakietów punktowych", kilka słów o tym, za co pobierane są opłaty. Otóż, jak Państwo wiecie, ogłoszenie w każdej kategorii można dodać jako darmowe i będzie ono publikowane przez 7 lub 14 dni. Po tym czasie (ale przed wygaśnięciem emisji), publikację można przedłużyć na kolejny taki sam okres i to też jest darmowe.

Ewentualna opłata za publikację ogłoszenia może dotyczyć dwóch spraw:

 1. Dłuższego czasu publikacji ogłoszenia (30 dni).
 2. Promowania ogłoszenia.

    Punkt pierwszy jest oczywisty więc nie warto go opisywać. Zaznaczamy jedynie, że opłata przy przedłużeniu publikacji ogłoszenia (np. na kolejne 30 dni) jest niższa niż przy dodawaniu nowego ogłoszenia.  Punkt drugi, czyli promowanie ogłoszenia jest bardziej złożony. Otóż istnieją cztery sposoby promowania dodanego przez użytkownika ogłoszenia, są to promocje:

 • "Ramka" - polega na publikowaniu ogłoszenia z ramką wyróżniającą na liście ogłoszeń,
 • "Tło" - polega na wyróżnieniu ogłoszenia tłem w kolorze zielonym na liście ogłoszeń,
 • "Pierwsze" - ogłoszenie będzie widoczne na początku listy ogłoszeń,
 • "Specjalne" - ogłoszenie znajdzie się w module wyświetlającym ogłoszenia specjalne (m.in. na stronie głównej Masarnia.pl).

Podczas dodawania ogłoszenia są widoczne poszczególne opcje płatne, z których można skorzystać.  Przy każdej takiej opcji podana jest jej cena brutto, zawierająca podatek VAT w stawce 23%.

 

Co nowego wnoszą "Pakiety punktowe"?

    Obok wspomnianych cen brutto poszczególnych opcji płatnych pojawiają się też ceny wyrażone w punktach (np. Cena 12,30 PLN - 10p.). Daje to możliwość zapłacenia (np. za promocję ogłoszenia) punktami jakie posiadamy.

 

Skąd wziąć punkty?

Wprowadziliśmy trzy tzw. "pakiety punktów" do wyboru, które można zakupić, są to:

 • pakiet Złoty - 4000 punktów w cenie 400 zł netto (492 zł brutto),
 • pakiet Srebrny - 2000  punktów w cenie 300 zł netto (369 zł brutto),
 • pakiet Brązowy - 1000 punktów w cenie 200 zł netto (246 zł brutto).

Uwaga! Od 6 października 2014  obowiązuje promocja - od podanych cen należy odjąć 50%.

    Wybrany Pakiet punktów możemy kupić, gdy jesteśmy zalogowani na stronie Masarnia.pl, klikając kolejno w opcje (menu górne): Ogłoszenia (Opcje użytkownika) -> Pakiety punktów. Po zakupieniu wybranego pakietu, system dopisze odpowiednią liczbę punktów do naszego konta użytkownika. Od tej chwili za ogłoszena możemy płacić punktami. Aby sprawdzić posiadaną pulę punktów lub historię wykorzystania punktów należy skorzystać z opcji: Ogłoszenia (Opcje użytkownika) ->Twoje punkty.

 

Czy to jest opłacalne?

    To załeży wyłącznie od aktywności ogłoszeniodawcy. Dla firmy, która zamieści jedno ogłoszenie sporadycznie - np. raz na miesiąc - takie rozwiązanie z pewnością nie będzie atrakcyjne. Dla kogoś, kto zamieszcza kilka ogłoszeń dziennie i chciałby chociaż jedno z tych ogłoszeń promować, zwiększając tym samym oglądalność całej swojej oferty, z pewnością "pakiety punktowe" będą interesujące.
Należy zauważyć, że w przypadku poszczególnych pakietów zmniejszamy koszty publikacji i promowania naszych ofert o:

 • 90% w przypadku pakietu Złotego (cena jednego punktu to 10 groszy + podatek VAT 23%),
 • 85% w przypadku pakietu Srebrnego (cena jednego punktu to 15 groszy + podatek VAT 23%),
 • 80% w przypadku pakietu Brązowego (cena jednego punktu to 20 groszy + podatek VAT 23%).

Uwaga! Od 6 października 2014 obowiązuje promocja, więc ceny punktów są jeszcze niższe.

    Mniejsze koszty to nie tylko te wynikające z samej "ceny punktu", to także oszczędności związane z mniejszą liczbą ewentualnych przelewów, które przecież darmowe nie są. Ograniczenie liczby dokumentów (faktury, rachunki), to dodatkowa korzyść.
Przy pomocy Pakietów można na przykład, nie ponosząc wysokich kosztów, zamieścić całą ofertę firmy produkcyjnej lub handlowej.

"Pakiet punktów" można wykorzystać w dowolnym czasie! 

Punkty są zawsze aktualne, aż do wyczerpania posiadanej puli!

    Mamy nadzieję, że Pakiety punktów będą pozytywnie odebrane przez bardziej aktywnych ogłoszeniodawców. Staraliśmy się, aby wprowadzone rozwiązanie było optymalne pod względem ceny/liczby punktów oraz łatwe w użyciu. Niezależnie od tego oczekujemy na Państwa uwagi i sugestie, które zawsze można zgłaszać pod adres biuro@masarnia.pl

Zapraszamy do korzystania z serwisu Ogłoszenia portalu Masarnia.pl i życzymy wszystkim spodziewanych efektów marketingowych!

Redakcja Masarnia.pl