FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS Feed
  • Polski drób pojedzie do Singapuru

    Importerzy singapurscy z niecierpliwością oczekiwali na tę informację, uzależniając dalsze rozmowy handlowe, w tym w ramach zbliżających się targów Food&Hotel Asia 2018, od uzyskania pozwoleń eksportowych przez polskie zakłady.

  • Polska kiełbasa smakuje w Berlinie

    Polska funkcjonuje w ramach tych samych struktur Unii Europejskiej, co nasi zachodni sąsiedzi. Obowiązują nas te same dyrektywy dotyczące bezpieczeństwa żywności, identyczne standardy, a w niektórych przypadkach nasze przepisy są jeszcze bardziej zaostrzone.

  • ARIMR: Dopłaty bezpośrednie - Oświadczenie o braku zmian w 2018 roku

    Od dzisiaj (15 lutego) do 14 marca 2018r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR "Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017".

Dobry przepis na bezpieczeństwo w branży przetwórstwa mięsa

     Czy praca w branży przetwórstwa mięsa w Polsce jest bezpieczna? Mimo modernizacji części zakładów, związanej m.in. z dostosowaniem do przepisów sanitarno-weterynaryjnych Unii Europejskiej, statystyki dotyczące wypadków w tej branży nadal niepokoją. W latach 2013-2017 w zakładach przetwórstwa mięsnego 235 osób zostało poszkodowanych w wypadkach przy pracy, w tym 12 poniosło śmierć, a 65 odniosło ciężkie obrażenia.

Czytaj więcej...

Zagrożenia przy pracy w zakładach przetwórstwa mięsa

     Przetwórstwo mięsa uważane jest za branżę szczególnie niebezpieczną ze względu na liczne zagrożenia wypadkowe. Ich identyfikacja jest ważnym elementem oceny ryzyka zawodowego, co jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Eliminowanie zagrożeń ma na celu ochronę ludzkiego zdrowia i życia, służy zapobieganiu stresowi u pracowników i pracodawców, stratom finansowym oraz innym kłopotom związanym z  ewentualnymi wypadkami przy pracy czy chorobami zawodowymi.

Czytaj więcej...

Niemiec zatrudnił Polaków

     I na pierwszym spotkaniu: „Zrobię wam tu drugie Auschwitz". Mieszkańcy Gubina zszokowani słowami pracodawcy z Niemiec. „Zrobię wam tu drugie Auschwitz" - odgrażał się podczas pierwszego spotkania mężczyzna o imieniu Jurgen.

Czytaj więcej...

Praca w przemyśle mięsnym

      Powszechnie wiadomo, że praca masarza, rzeźnika, czy ubojowca nie jest zajęciem ani lekkim, ani łatwym. Nie dość, że wymaga niejednokrotnie dużego wysiłku fizycznego, to jeszcze warunki pracy trudno nazwać komfortowymi. Wielogodzinna praca, powtarzalne czynności wymagające precyzji i niskie temperatury w jakich przychodzi je wykonywać, to pewnie nie wszystkie aspekty jakie laik może dostrzec.

Czytaj więcej...

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31