FacebookTwitterGoogle BookmarksRSS Feed

    Kołuda Wielka to stolica polskiej gęsi, a tamtejszy Instytut Zootechniki, który od 50 lat zajmuje się pracą badawczą nad genotypem gęsi białej kołudzkiej i hodowlą piskląt, zasługuje na to, aby stać się miejscem, w którym oficjalnie inauguruje się co roku akcję „Kujawsko-Pomorska Gęsina na św. Marcina” – nie tylko piknikiem, ale całym programem, składającym się na „Święto gęsi białej”.

     W dniach 6 i 7 września 2013 roku (oraz w podobnym terminie w roku 2014) Instytut obchodził będzie „Święto gęsi białej kołudzkiej”. Impreza ta, pomyślana jako sesja popularno-naukowa oraz piknik, ma stać się pretekstem do tego, aby na dwa miesiące przed szczytem akcji, zaprosić przedstawicieli opiniotwórczych środowisk, w tym naukowców, dziennikarzy, blogerów, krytyków kulinarnych pasjonatów do województwa kujawsko-pomorskiego. 


    W tym czasie planujemy w Kołudzie Wielkiej wzięcie udziału w sesji popularno-naukowej pod tytułem „Gęsina wraca na polskie stoły”, która ma 6 września zainaugurować imprezę. Uczestnikami sesji mają być w większości dziennikarze lokalnych mediów z różnych regionów w kraju, sesja zakończy się wizytą studyjną w Instytucie. 

    Po południu tego dnia odbędą się warsztaty kulinarne dla dziennikarzy prowadzone przez naszą kadrę. Ich efektem ma być samodzielne przygotowanie kolacji przez zespoły złożone z dziennikarzy pod okiem profesjonalistów. 
    W sobotę, 7 września, zaplanowaliśmy wizytę studyjną i warsztaty kulinarne dla blogerek i blogerów kulinarnych. Spodziewamy się wizyty około 20 osób, którym zapewniamy transport  z Warszawy. Chcemy, aby poznali – jeszcze letnią porą – miejsce, które jest kluczowe dla hodowli gęsi w Polsce. Kulinarnym motywem warsztatów będzie przygotowywanie trzech potraw z jednej gęsi, co jest przewodnim motywem tegorocznej akcji, a także przedmiotem konkursu dla pasjonatów.

 

Redakcja Masarnia.pl

Źródło: www.czasnagesine.pl

Kalendarz

Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31